13 listopada 2017

Buty na trening fitness i siłownię [CO WARTO WIEDZIEĆ]

Podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze!

O ile zajęcia sportowe można co jakiś czas zmieniać, próbując czegoś nowego, o tyle praktyczne ubranie sportowe chce się kupić raz na długi czas. Najważniejszym i jednocześnie najtrudniejszym elementem stroju są buty – na siłownię i na fitness. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze.

Buty damskie na fitness

Zajęcia fitness są niezwykle lubiane przez większość kobiet. Regularne uczestniczenie np. w aerobicu pozwala wyrzeźbić mięśnie, spalić zbędne kalorie i świetnie się bawić, ponieważ tego rodzaju zajęcia odbywają się przy muzyce i większej grupie osób. Charakter zajęć fitness ma ogromne znaczenie przy wyborze butów. Warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • dobrą przyczepność podeszwy do podłoża – chroni przed poślizgnięciem się na podłodze podczas dynamicznych ćwiczeń,
  • stabilizację stopy – to istotny element podczas wykonywania ćwiczeń z obciążeniem, ale i dynamicznych zwrotów, skrętów czy podskoków. Najlepszą stabilizację gwarantują buty sznurowane,
  • amortyzację – podeszwa z wbudowaną poduszką powietrzną lub żelową uchroni przed drobnymi urazami szczególnie, gdy ćwiczy się na twardej powierzchni,
  • lekkość i przewiewność – obuwie wykonane z naturalnych materiałów i wzbogacone o przewiewną siateczkę zapewni prawidłową cyrkulację powietrza, co ma bezpośredni wpływ na komfort podczas ćwiczeń, ale też uchroni przed bolesnymi otarciami i rozwojem grzybicy stóp,
  • wytrzymałe materiały – takie buty na fitness zdecydowanie dłużej będą służyć.

 

Buty damskie na siłownię

Choć siłownia kojarzy się przede wszystkim z muskularnymi mężczyznami podnoszącymi ciężary, to w rzeczywistości kobiety równie chętnie z niej korzystają. Ćwiczenia z obciążeniem różnią się od dynamicznego aerobicu, dlatego konieczny jest wybór nieco innych butów na siłownię niż na fitness. W tym przypadku istotne są takie elementy obuwia, jak:

  • sztywność i dopasowanie – podczas wykonywania wielu precyzyjnych powtórzeń jednego ćwiczenia, bardzo ważna jest stabilizacja ciała. Buty, które są idealnie dopasowane, a dodatkowo mają podwyższoną piętę, usztywniają stopy i chronią je przed urazami, np. skręceniem kostki,
  • twarda, ale elastyczna podeszwa (o średniej trakcji) – powinna chronić przed poślizgnięciem, ale też umożliwiać swobodne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń,
  • wytrzymałe materiały – ćwiczenia na siłowni są wymagające, dlatego dobrej jakości buty dłużej będą służyć.

Na rynku dostępne są specjalne buty na siłownię, tzw. liftery. Charakteryzują się dużą sztywnością, wytrzymałością oraz podwyższoną piętą. Dodatkowo, sprzączka pozwala na idealne dopasowanie buta do każdej stopy. Dzięki tym wszystkim właściwościom, liftery spełniają wszystkie najważniejsze funkcje podczas każdego treningu siłowego. Choć to niemały wydatek, warto zainwestować, aby mieć buty idealne na siłownię, które z pewnością będą służyć przez bardzo długi czas.

 

Innowacyjne technologie

W przypadku butów sportowych niemal wszystkie modele są wzbogacone o nowoczesne technologie. Nie jest to tylko chwyt marketingowy, ponieważ każde z innowacyjnych rozwiązań pełni określoną funkcję, np.:

  • buty damskie na fitness z technologią Flex Appeal charakteryzują się niezwykle lekką, piankową podeszwą,
  • buty damskie na siłownię z technologią Flex Sole mają elastyczną podeszwę, która dodatkowo amortyzuje wszelkie wstrząsy.

Warto uzależnić wybór butów sportowych wzbogaconych o poszczególne technologie, w zależności od rodzaju ćwiczeń.

Wygląd ma znaczenie

Ze względu na fakt, że korzystanie z siłowni i klubów fitness stało się modne, bardzo dużą rolę w przypadku strojów do ćwiczeń odgrywa również ich wygląd. Na sklepowych półkach nie brakuje więc różnorodnych modeli, które różnią się nie tylko przeznaczeniem, ale także designem. Szeroki wybór jest dostępny m.in. w ofercie na: www.eobuwie.com.pl.

W zależności od własnych preferencji, można więc wybrać damskie buty na fitness lub siłownię, które będą wpisywać się w najgorętsze trendy modowe, albo bardziej stonowane i ponadczasowe fasony. Wśród kobiet, które cenią sobie modny wygląd, popularne jest dopasowywanie butów sportowych do reszty stroju. W ten sposób można skomponować niepowtarzalną stylizację, która podkreśli charakter jej właścicielki.

Artykuł sponsorowany

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię