30 października 2017

Pole dance oficjalnie nową dyscypliną sportu

Może trafić nawet na igrzyska olimpijskie!

Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) oficjalnie potwierdziło, że taniec na rurze jest od teraz dyscypliną sportową. Zyskał on tymczasowy, dwuletni certyfikat. W 2012 roku odbyły sie pierwsze mistrzostwa świata w tym sporcie, a realnie już w 2028 roku, pole dance mógły stać się konkurencją na igrzyskach olipmijskich.   

Wprowadzenie tańca na rurze jako kategorii sportu oznacza także m.in. że profesjonalni zawodnicy będą musieli przechodzić testy antydopingowe. Polce dance został przyznany tymczasowy certyfikat, ponieważ w federacji zrzeszonych jest na dany moment tylko piętnaście krajowych związków, a do pełnego członkostwa potrzebna jest liczba powyżej czterdziestu. 

 

 

 

Kate Coates, 41-letnia szefowa międzynarodowej federacji, jest bardzo szczęśliwa, że w końcu dopięła swego i spełniło się jej największe marzenie. 

 

Wielką fanką i profesjonalną zawodniczką tego sportu jest nasza ekspertka Kasia Bigos, która w 2015 roku została Mistrzynią Europy w kategorii duety. Trzymamy w takim razie kciuki za dalsze sukcesy!

 

 

 

 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię