13 września 2016

Parki trampolin

Sport i rekreacja w nowoczesnym wydaniu

Chcesz przyjemnie spędzić czas, a przy tym pozytywnie się zmęczyć? Odwiedź park trampolin, miejsce, gdzie każdy bez względu na wiek i płeć znajdzie coś dla siebie.

Ostatnio miałem okazję odwiedzić nowo otwarty park trampolin na warszawskim Mokotowie - Hangar 646. Tak naprawde jest to już drugie tego typu miejsce w Warszawie. Pierwsze, na  Gocławiu, funkcjonuje już od jakiegoś czasu. 

Przyznam szczerze, że to nie był mój pierwszy raz na tego typu obiekcie. Kilka lat temu miałem okazje poskakać w takim miejscu w Szwajcarii. Wtedy istaniały tylko dwa parki trampolin z prawdziwego zdarzenia w Europie, i nie przypuszczałem, że w niedługim czasie takie "place zabaw" pojawią się również w Polsce (oprócz Warszawy znajduja się też w innych miastach - m.in. Wrocław, Kraków, Katowice, Trójmiasto).

Czy tylko park trampolin?

Większości z nas park trampolin kojarzy się tylko z jednym - z miejscem do skakania. Należy jednak powiedzieć, że funkcji i możliwości jest tam bez liku. Oprócz trampolin, które znamy z gimnastyki, są też specjalne boiska z trampolinami do gry w zbijaka czy koszykówkę, plansze akrobatyczne, tory do parkour'u, a także poduchy powietrzne i baseny wypełnione specjalnymi gąbkami (idealne do ćwiczenia wszelkich akrobacji snowboardowych, narciarskich itp.).

Na dobry początek

Po wejściu do mokotowskiego Hangaru 646 i zarejestrowaniu się w systemie zostałem potraktowany kompleksowo. Dostałem specjalne skarpetki z gumowa podeszwą i zostałem oprowadzony po obiekcie. Następnie pod swoje skrzydła wzięła mnie instruktorka Zuza (dodam, że jest tez sporo panów instruktorów), która krok po kroku wyjaśniła mi zasady bezpieczeństwa oraz pokazała po kolei możliwe skoki i kombinacje. Godzina zabawy wyciągnęła ze mnie wszystkie siły. Pot lał sie strumieniami a przysłowiowy "banan" nie schodził z twarzy. Wybawiłem się i zmęczyłem maksymalnie. Po wyjścu nie zastanawiałem się czy tu jeszcze wrócę. Moją głowę zaprzątało pytanie "kiedy?".

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię