27 września 2017

Ruszyła 2. edycja kampanii BreastFit. Kobiecy Biust. Męska sprawa [FOTO]

Zobacz kalendarz Power of Community z udziałem 12 nagich crossfitowców!

Druga edycja kampanii BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa, stała się wyrazem wsparcia mężyczyzn dla kobiet z rakiem piersi, ale także platformą szerszych działań dla kobiet z zaawansowanym rakiem piersi i ich bliskich. Dlatego całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza na 2018 rok przeznaczymy właśnie na ten cel. 

Profilaktyka, dostęp do badań, właściwa terapia we właściwym czasie – to trzy podstawowe wyzwania, z którymi stale się zmierzamy w codziennej pracy. Kampania BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa do procesu profilaktyki włącza mężczyzn - lekko, ale sugestywnie, pokazując, że przeciwdziałanie rakowi piersi to wspólna sprawa. To kampania, która ma tę wyjątkową umiejętność, by wprost, ale jednocześnie z dużym wyczuciem podejmować tematy do niedawna owiane tabu. Wspólne badanie piersi i trening, który może uratować życie? Dlaczego nie!

Jednocześnie to kampania, która nie pozostawia bez opieki szczególnie potrzebującej dziś wsparcia grupy kobiet
- kobiet chorych na zaawansowanego raka piersi i ich bliskich, które mają prawo, by z chorobą nowotworową żyć z mniejszym lękiem i z wiarą patrzeć w przyszłość. Medycyna stale dokonuje bowiem nowych odkryć, dając szanse na dłuższe i lepszej jakości życie.

- Dziś, wspólnie mówimy: kobiecy biust to męska sprawa, ale przede wszystkim - to wspólna sprawa. To sprawa, która dotyczy nas wszystkich. Łącząc siły i doświadczenia inicjujemy proces zmiany sposobu myślenia i mówienia o zaawansowanym raku piersi. Jest to możliwe dzięki współpracy wiodących organizacji pacjenckich, które od wielu lat działają na rzecz chorych na raka piersi w Polsce kobiet i ich bliskich - mówi Anna Kupiecka, Prezes Zarządu, Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej. 

- Współczesna medycyna sprawia, że z rakiem piersi, także zaawansowanym, chore żyją coraz częściej jak z chorobą przewlekłą. Jak zatem żyć z poczuciem nieuchronności? Jaka jest „normalność z rakiem”? Prawo do wolności w obliczu zaawansowanej choroby nowotworowej zyskuje w tej szczególnej sytuacji nowy wymiar. Warto, by każdy chory dysponował swoim zbiorem metafor, którymi może nazywać rzeczywistość i swoje emocje. Dla kogoś będzie to określenie „drogi”, dla kogoś innego - „proces” czy „etap” życia. Nie istnieje jedno, uniwersalne, magiczne sformułowanie - dróg zawsze jest wiele, dlatego tym bardziej warto wspierać chorych w znalezieniu tej właściwej dla siebie - komentuje Adrianna Sobol. Psycholog, Członek Zarządu, Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej.

- Kobiety z zaawansowanym rakiem piersi i ich problemy są pomijane w publicznej debacie. Często słyszymy
o wczesnym wykrywaniu i zwycięstwach nad rakiem, ale wśród nas żyją też kobiety, u których choroba przeszła
w fazę zaawansowaną – te schodzą w cień społecznej świadomości, a ich problemy pozostają ukryte
i nierozwiązane. Kampania BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa, podejmuje temat kobiet z zaawansowanym rakiem piersi i ich potrzeb, a dzięki swojej lekkości i przebojowości unosi ten temat, jak balonik i pozwala utrzymać zainteresowanie na dłużej - mówi Agata Polińska, Wiceprezes Zarządu, Fundacja Onkologiczna Alivia.


Partnerami społecznymi kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” są: Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych, Federacja Stowarzyszeń „Amazonki”, Stowarzyszenie AMAZONKI Warszawa-Centrum, Fundacja Rak’n’Roll - Wygraj życie.

Więcej informacji na www.onkocafe.pl


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię