28 sierpnia 2017

Retinol w kremach. Kto powinien go stosować, a dla kogo jest niewskazany?

Zdarzało Ci się słyszeć o tym, jak retinol w kremach działa na skórę twarzy? Zastanawiasz się czym tak naprawdę jest owy tajemniczy składnik i kto powinien po niego sięgać?

Co to jest Retinol? 

Retinol to nic innego jak witamina A. Cera dojrzała, a także cera, na której pojawiają się pierwsze zmarszczki - oto główne zainteresowane. Jak wiemy, nie każdy krem do twarzy to krem przeciwzmarszczkowy. Dlatego retinol w kremach dla wielu kobiet wciąż stanowi nieznany element. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działa retinol, czy krem nawilżający może go również zawierać, oraz kto tak naprawdę powinien go stosować - koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiedz się, co na ten temat mówią profesjonaliści.

Retinol w kremach - czym jest?

Jak już zaznaczyliśmy na wstępie, retinol w kremach to tak naprawdę witamina A w swojej czystej postaci. Jest organicznym związkiem chemicznym, który powstaje w wątrobie z beta-karotenu. Jest bardzo istotny w prawidłowym przebiegu procesu wzrostu organizmu oraz jest odpowiedzialny za zdrowy stan naskórka, a także błon śluzowych.

Retinol w kremach - działanie

Z upływem lat ciało człowieka przestaje produkować witaminę A tak, jak w okresie dojrzewania. Skóra, składająca się z włókien tkanki łącznej, zaczyna się starzeć, traci swoją naturalną elastyczność i jędrność. Z wiekiem magazynujemy także coraz mniej wody, przez co naskórek staje się coraz cieńszy, oraz bardziej podatny na wysuszenie. Działanie retinolu sprawia, że skóra wytwarza więcej kolagenu. Skóra łatwiej się odnawia, staje się bardziej elastyczna i promienna.

Dodatkowo, retinol jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z przebarwieniami skóry. Witamina A działa złuszczająco oraz zatrzymuje działanie melanocytów, których nadprodukcja prowadzi do powstawania nieprzyjemnych plam. Jest także świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących pozbyć się śladów po przebytym trądziku.

Retinol w kremie - działania niepożądane

Skóra nieprzyzwyczajona do dodatkowej aktywności retinolu może zbuntować się delikatnym podrażnieniem skóry. Zapytani o poradę profesjonaliści Vichy wytłumaczyli nam, że najlepiej jest rozpocząć pierwszy kontakt z kosmetykami, które zawierają retinol, od stosowania ich w sporych odstępach czasowych, np. co  2-3 dni. Po pewnym czasie skóra przyzwyczai się do jego obecności i kremy z retinolem będą mogły być stosowane nawet codziennie. Co ważne, eksperci Vichy przestrzegają przed stosowaniem takich kremów w ciągu dnia. Skóra posmarowana kremem z retinolem jest bardziej podatna na promieniowanie UV. Na dzień zaleca się stosowanie kremu nawilżającego.

Retinol w kremie - kto powinien go stosować?


Po takie kremy powinny sięgać kobiety, które na swojej twarzy dopiero zauważyły pojawienie się pierwszych zmarszczek oraz panie w dojrzałym wieku, dla których nowe zmarszczki nie są już zaskoczeniem. Retinol wpływa pozytywnie na zmarszczki każdego typu. Działa ujędrniająco, wygładzająco oraz rozjaśniająco. Dzięki niemu skóra staje bardziej elastyczna i promienna. Bezpieczną granicą jest stosowanie retinolu po 30-stym roku życia.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię