23 sierpnia 2017

Nowy katalog Ikea. Będzie elegancko i proekologicznie [FOTO]

Zobacz trendy na 2018 rok!

Głębokie kolory, złote akcenty i detale w tropikalnym stylu - na taki klimat stawiają twórcy najnowszej kolekcji Ikea. To ciekawa odmiana od jasnej kolorystyki, z którą kojarzona jest zazwyczaj szwedzka firma. Wśród nowości jak zwykle nie brak prostych i funkcjonalnych form, żywych barw i nowoczesnych rozwiązań.

Atmosferę luksusu budują metaliczne elementy, pojawiające się w przedmiotach codziennego użytku. Sztućce w kolorze mosiądzu TILLAGD, elegancki zegar SNOFSA czy pomysłowa złota rama z klipsami i haczykami MYRHEDEN, służąca jako „wystawa” do zdjęć i drobnych przedmiotów – te dekoracyjne przedmioty przydadzą się w każdym domu. 

Nowe wzory pojawiły się też w dziale z tekstyliami, ozdabiając tkaniny od narzut po dywany. Te ostatnie są produkowane w ramach inicjatywy IKEA w Indiach i Bangladeszu, gwarantującej godziwe warunki pracy oraz płacy dla tkaczy. Coraz więcej produktów z metką szwedzkiej firmy tworzone jest z poszanowaniem pracowników i środowiska. W nowej kolekcji zastosowano m.in. innowacyjne technologie zmniejszające zużycie drewna, wykorzystujące resztki poprodukcyjne i surowce wtórne. Np. w krześle ODGER pojawia się połączenie drewna i plastiku, którego ponad 50% pochodzi z recyklingu. Materiałów z odzysku użyto także do produkcji czarnej zastawy stołowej BACKIG w oryginalnych, geometrycznych formach. 

Ikea promuje ponadto rozwiązania pozwalające oszczędzać pieniądze, zmniejszać zużycie energii elektrycznej i wody oraz redukować ilość odpadów. Promuje m.in. oświetlenie LED oraz instalacje pozyskujące energię elektryczną z tej słonecznej z wykorzystaniem ogniw fotowoltaicznych (paneli słonecznych). Warto też wiedzieć, że wszystkie fabryki Ikea w Polsce są samowystarczalne energetycznie, czyli pozyskują całość niezbędnej energii z odnawialnych źródeł.

Produkty z nowego katalogu na 2018 są dostępne w sklepach IKEA na terenie kraju od początku sierpnia. Zobacz galerię z nowymi aranżacjami.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię