21 sierpnia 2017

Kryształy Swarovskiego na nowym modelu NIKE Air Max 97

Zobacz modowy hit sezonu LX Swarovski!

20 lat temu, marka Nike zaprezentowała model Air Max 97 - srebrny but zainspirowany industrialną stylistyką rowerów górskich. Specjalnie dobrany materiał zapewniał butom efekt lśnienia widoczny w szczególności w blasku lampy błyskowej. Dwa lata później pojawiła się złota kolorystyka i metaliczny połysk stał się nieodłącznym atrybutem tego modelu.

Air Max 97, dzięki zastosowaniu nowego, ukrytego systemu sznurowania oraz widocznej amortyzacji, stał się wczesnym przykładem innowacyjności Nike w tworzeniu obuwia sportowego. 20 lat później, projektanci NikeWomen postanowili dodać jeszcze więcej blasku modelowi Air Max 97, ozdabiając go kryształkami Swarovskiego. Wykorzystanie nowatorskiego materiału dodało butom trwałości,a połączenie gęsto ułożonych, oszlifowanych i nieoszlifowanych kamieni zagwarantowało błyszczący, choć nieco chropowaty efekt.

Zespół NikeWomen odpowiedzialny za kolorystykę i materiały udał się do siedziby Swarovskiego w Wattens w Austrii. Na miejscu otrzymał rzadki dostęp do archiwalnych badań, które na przestrzeni ostatnich ponad 12 lat, doprowadziły do stworzenia formuły Advanced Crystal. Miał również okazję poznać nowe metody produkcji oraz innowacyjne zastosowania kryształków w biżuterii, odzieży i tkaninach, w wystroju wnętrz oraz samochodów. Z szerokiej gamy kamieni, zespołowi NikeWomen najbardziej przypadł do gustu kryształowy materiał Crystal Fabric, który następnie wykorzystano w modelu Air Max 97.

- To bardzo ekscytujący projekt, szczególnie pod względem zastosowania innowacyjnych materiałów - mówi Marie Crow, Dyrektor Projektowania Materiałów w dziale NikeWomen Sportswear.

- Staraliśmy się znaleźć świeże spojrzenie na połysk i wytrzymałość. Bardzo spodobał nam się mocny blask materiału Crystal Fabric, który pomógł na nowo zinterpretować kultowy już model.

Tkanina była nanoszona na buty metodą łączenia na ciepło, bez zastosowania szwów. Materiał posiada precyzyjny wzór, dostosowany do każdego rozmiaru buta – to charakterystyczne fale, które biegną wzdłuż 97-emek. Podczas ruchu, kryształki odbijają światło jasnym, migoczącym blaskiem. Czarna wersja Air Max 97 LX zaprezentowana wiosną 2017 oraz srebrna mająca premierę tej jesieni to pierwsze modele Nike, w których wykorzystano kryształki Swarovskiego. To także pierwszy przypadek zastosowania materiałów premium na Air Maxach 97.

- Swarovski ma bogate doświadczenie w dziedzinie innowacji i twórczej współpracy - mówi Markus Langes-Swarovski, członek Zarządu Swarovski.

- Byliśmy zachwyceni współpracą z Nike przy tworzeniu tego projektu. Air Max 97 jest naprawdę wyjątkowym, trójwymiarowym modelem. Ta współpraca zainspirowała nas do wyobrażenia sobie, co stanie się gdy połączy się prędkość ze światłem - dodaje. 

Srebrne Air Max 97 LX “Swarovski” dostępne w damskich rozmiarach trafią do wybranych sklepów już 7 września


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię