31 lipca 2017

4. BMW Półmaraton Praski. Szybka trasa wieczorową porą

Wyzwól swoją energię w nowej odsłonie biegu!

2 września odbędzie się czwarta edycja BMW Półmaratonu Praskiego, tym razem w wieczorowej odsłonie. O godzinie 20.30, kilka tysięcy uczestników ruszy na szybką trasę, wiodącą ulicami prawobrzeżnej Warszawy. Kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska. Rejestracja do obu biegów trwa.

4. Półmaraton BMW Praski 

Największy półmaraton prawej strony Wisły ponownie będzie wiódł trasą, sprzyjającą biciu rekordów. „Kierując się opiniami uczestników, a także idąc za wzorem innych wielkich imprez biegowych, m.in. BMW Berlin Marathon, postanowiliśmy w tym roku jedynie delikatnie zmodyfikować ubiegłoroczną trasę, dzięki czemu pozostaje ona nadal płaska, bez znaczących wzniesień, co umożliwi uzyskanie dobrych czasów na mecie” - mówi dyrektor biegu Sławomir Szczęsny. Dodaje, że takie rozwiązanie dodatkowo zapewni niepowtarzalną okazję sprawdzenia swoich wyników oraz postępów treningowych. Będzie sporym wyzwaniem sportowym, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jakie znaczenie ma w tym wszystkim pogoda.

Start 4. Wieczornego BMW Półmaratonu Praskiego będzie usytuowany na oświetlonych błoniach PGE Narodowego, skąd uczestnicy skierują się w ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręt w al. Waszyngtona, następnie w klimatyczną Saską Kępę (ul. Francuską i Zwycięzców), po czym ulicami Saską i Egipską udadzą się na Gocław. Dalej „błękitna fala” (taki kolor będą miały oficjalne koszulki startowe) przebiegnie m.in. obok jeziora Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa do Wału Miedzeszyńskiego. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów czeka ich szeroka i płaska prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty warszawskiej Pragi, przede wszystkim ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą na błoniach Stadionu Narodowego. Trasa będzie posiadać atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF.

4F Piątka Praska

Dla biegaczy mniej zaawansowanych albo chcących sprawdzić się na krótszym dystansie organizatorzy proponują nową, szybką i płaską trasę na dystansie 5 km. Uczestnicy 4F Piątki Praskiej wystartują po półmaratończykach – o godz. 21:00. Ich start będzie pokrywał się będzie z linią startu BMW Półmaratonu Praskiego. Jednak z błoń stadionu pobiegną w kierunku ul. Zamoyskiego, po czym skręcą w ul. Jagiellońską, następnie al. Solidarności i dalej w ul. Targową. Ul. Zamoyskiego wbiegną ponownie pod PGE Narodowy, który okrążą wewnętrznymi ulicami – równoległymi do al. Zielenieckiej oraz al. Poniatowskiego. Następnie skręcą w Wybrzeże Szczecińskie, by ul. Sokolą dotrzeć do mety 4F Piątki Praskiej.

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło osiem tysięcy osób. Spośród 5742 biegaczy, którzy pokonali 21 km 97 m najszybsi byli Kenijczycy – triumfował Hilary Kiptum Maiyo z czasem 1:04.51, a wśród kobiet Stella Jepngetich Barsosio – 1:12.27. W pierwszej setce półmaratonu uplasował się m.in. zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie Robert Korzeniowski (zajął 40. miejsce), a dalej klasyfikowany był inny mistrz olimpijski – były wioślarz Adam Korol, startujący w BMW Półmaratonie Praskim od pierwszej edycji. W biegu 4F Piątka Praska, w którym rywalizowało blisko dwa tysiące osób zwyciężyli Damian Roszko – 15.00 i olimpijka z Rio de Janeiro Iwona Lewandowska (obaj 4F Running Team) – 16.32. Impreza rokrocznie odbywała się pod patronatem prezydent m.st. Warszawy i burmistrza Pragi Południe.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie www.bmwpolmaratonpraski.pl


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię