19 lipca 2017

Jakie są objawy i przyczyny zaćmy?

Tags: zaćma oka
W związku ze stale rosnącą gonitwą za pieniądzem, stresem w pracy, licznymi obowiązkami domowymi, czasem poświęconym dla dzieci, bardzo często zapominamy o sobie. 

Nasze zdrowie jest pomijane, bo jak często tłumaczymy – nie mamy na to czasu, a jak wszyscy bardzo dobrze wiemy „pieniądze z nieba ot tak nie spadną”. W dobie komputerów, urządzeń mobilnych i innych technologicznych nowinek zapominamy, o jednym z najważniejszych aspektów zdrowia – sprawne oczy.

Czy słyszałeś kiedyś o zaćmie?

To podstępna choroba, która objawia się na różne sposoby. Jednym z nich jest stopniowo pogarszające się widzenie ludziom dorosłym, którzy stale naświetlają się światłem niebieskim lub zaniedbują higienę wzroku. Innym natomiast - jest odebranie wzroku osobie, która przez całe życie widziała.

Inaczej zwana kataraktą, jest zazwyczaj wykrywana u osób po czterdziestym roku życia. Objawia się postępującym mętnieniem soczewki, które wpływa na pogorszenie widzenia. Co więcej, przeprowadzone badania wskazują, że większość przypadków zaćmy wykrywana jest u osób rasy białej, częściej u kobiet niż mężczyzn.

Jakie są objawy zaćmy?

To schorzenie wzroku, które tak naprawdę zależy od indywidualnego przypadku. Zarówno objawy, jak i jej postępowanie zależy od ludzkiego organizmu – może rozwijać się bardzo powoli, nie powodując całkowitej utraty wzroku aż do końca życia, jak również zyskać na sile, szybko zaatakować i rozwinąć, przekształcając się w całkowitą niemożność widzenia.

Jednym z najpopularniejszych objawów jest pogorszenie jakości widzenia, skutkując pojawianiem się obrazu widzianego jakby przez mgłę. Przedmiot, który chcemy zobaczyć, traci swą ostrość, przez co czujemy dyskomfort. Innym objawem jest zwiększona męczliwość oczu. Zauważona podczas wykonywania rutynowych czynności, wcześniej niesprawiających żadnego problemu, powoduje, że kolejnym krokiem jest nareszcie wizyta u okulisty.

Wielu pacjentów bardzo często bagatelizuje wyżej wymienione objawy, przez co późniejsze stadia rozwoju zaćmy, są bardzo trudne do wyleczenia. Soczewka zaczyna mętnieć, przedmioty tracą ostrość, kolor, a nawet prawidłowe stwierdzenie odległości, w jakiej się znajdują.

Jeżeli chcesz przeczytać o leczeniu zaćmy i jej innych objawach, udaj się na stronę www.tourmedica.pl. Tymczasem warto pamiętać o swoim wzroku, ponieważ zdrowie jest bezcenne. Zadbaj o swój komfort pracy, odwiedzając okulistę, zanim będzie za późno!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię