7 września 2016

Polscy celebryci trenują triathlon

Gwiazdy podczas zawodów Herbalife Ironman 70.3 Gdynia

Triathlon powstał w latach 70. XX wieku. Jednak ogromną popularność zyskał dopiero w ciągu ostatnich kilku lat. Stał się sportem masowym, w którym uczestniczą nie tylko profesjonalisci.

Połączenie trzech dyscyplin sportowych - pływania, jazdy na rowerze i biegania, okazało sie strzałem w dziesiątke. Jeszcze do niedawna triathlon uważany był za sport elitarny, do którego dostęp maja tylko i wyłącznie osoby o nadludzkiej wytrzymałości. Ogromna ilość imprez (w Polsce jest ich organizowanych kilkadziesiąt rocznie) oraz możliwość wyboru między różnymi dystansami (od krótkich "sprintów" i 1/8 IM  - ok. 500 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu, do pełnych "Ironmanów" - 3,8 km w wodzie, 180 km na rowerze i 42 km do przebiegnięcia), spowodowały, że w triathlon zaczęło sie bawić mnóstwo osób. Uważa się, że jest to najszybciej rozwijająca się dyscypliną sportu w Polsce. Wpływ na to ma między innymi pojawienie sie najstarszego, największego i najbardziej prestiżowego organizatora imprez triathlonowych na świecie. Mowa o marce IRONMAN. W 2016 roku już po raz drugi odbyła sie impreza "Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia", która przyciągnęła na linie startu ponad 3000 "ludzi z żelaza". 

Triathlon uprawiają kobiet i mężczyźni, młodzi i ci bardziej zawansowani wiekowo (nikogo nie dziwi widok startujących 70-latków). Na zawodach pojawiają się również osoby z pierwszych stron gazet. Zobaczcie, jakie gwiazdy ze świata telewizji uchwyciły aparaty w Gdyni.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię