23 czerwca 2017

Dieta pudełkowa – jakie są korzyści i wady?

Catering dietetyczny pod lupą

Posiłki z dostawą to najłatwiejsza dieta odchudzająca: wystarczy, że o określonych porach zjesz przygotowane dla ciebie potrawy. Catering dietetyczny ma też inne zalety – przekonaj się sama!

Chcesz schudnąć, zadbać o zdrową dietę, a może maksymalnie podkręcić metabolizm? Nie musisz trudzić się sama – skorzystaj z pomocy fachowców! Nie tylko opracują dla ciebie optymalne menu, ale też przygotują smaczne posiłki, które będziesz otrzymywać codziennie pod wybrany adres. Korzyści jest naprawdę wiele!


Dieta z dowozem

Pomysł na dietę z dowozem narodził się w USA w latach 90. ubiegłego wieku. Szybko się przyjął i zdobył popularność wśród gwiazd. Do jego pierwszych fanek należały m.in. Beyoncé Knowles, Carmen Electra, Jennifer Aniston czy Victoria Beckham. Dzięki sławnym ambasadorkom trafił do innych krajów – w tym również do Polski. W ciągu ostatnich 5 lat powstało wiele krajowych firm cateringowych, których oferta staje się coraz bardziej zróżnicowana i przystępna dla każdej kieszeni. Dzięki temu powstał SHAPE BOX – specjalna dieta z dostawą, polecana przez ekspertów SHAPE i shape.pl. Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej? Znamy wiele powodów!


Zalety diety pudełkowej

MAKSYMALNA WYGODA – posiłki wymagają jedynie otwarcia, ew. podgrzania. Nie musisz więc planować menu, robić zakupów, myć i kroić warzyw, gotować i pakować swoich posiłków.
ZBILANSOWANE MENU – otrzymywana przez ciebie dieta jest zbilansowana pod względem kaloryczności, a także zawartości i proporcji niezbędnych składników odżywczych. 
CODZIENNIE ŚWIEŻA DOSTAWA – świeżo przygotowane posiłki dostajesz codziennie rano w dni robocze. Są zapakowane próżniowo z użyciem modyfikowanej atmosfery, żeby zmniejszyć dostęp tlenu do produktów i zapewnić maksymalnie długą świeżość potraw. 
SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA NAUKOWO – to naprawdę działa! W eksperymencie Uniwersytetu Illinois osoby stosujące menu złożone z gotowych dań o określonej kaloryczności straciły w ciągu 8 tygodni o 2 kg więcej niż ci uczestnicy, którzy komponowali menu samodzielnie w oparciu o wytyczne piramidy zdrowego odżywiania.
NAUKA DOBRYCH NAWYKÓW – stosowanie diety pudełkowej ułatwia przyzwyczajenie się do regularnych pór jedzenia oraz prawidłowych wielkości porcji. Dzięki gotowym posiłkom nauczysz się też się, jak powinny wyglądać na talerzu optymalne ilości różnych składników, jak łączyć poszczególne produkty oraz jak często po nie sięgać. 
JADŁOSPIS NA MIARĘ – wybierając ofertę cateringową możesz dopasować menu do swoich indywidualnych potrzeb, zarówno pod względem kaloryczności posiłków, jak i ich składu – dostępne jest np. menu bezmięsne, wegetariańskie z rybami czy bezglutenowe.
ZWOLNIENIE Z DECYZJI ŻYWIENIOWYCH – możesz zdać się na wiedzę i doświadczenie dietetyków i kucharzy, by móc poświecić swój czas i energię na inne bieżące sprawy, takie jak np. plan treningowy.
PROMOCYJNE CENY – firmy cateringowe oferują korzystne ceny posiłków przy zawieraniu dłuższych umów lub zamawianiu diet obejmujących większą liczbę dań.


Wady cateringu dietetycznego

Chociaż cena diety wynosi średnio 60-70 zł dziennie, nie jest to aż tak wiele: to 12-14 zł za posiłek, który nie wymaga już dodatkowych składników czy obróbki kuchennej. Nie ponosisz więc kosztów układania diety, zakupu surowców, ich transportu i przetworzenia, a także przygotowania posiłków, ich nowoczesnego pakowania oraz dowozu pod twoje drzwi. Co prawda musisz nosić je ze sobą, by zjadać regularnie w ciągu dnia, ale to samo czekałoby cię w przypadku przestrzegania domowej diety. Wygoda tego rozwiązania może niektórych rozleniwiać i odzwyczajać od samodzielnego przygotowania posiłków, będzie jednak największym plusem dla osób, które gotować nie lubią, nie umieją, nie mają warunków lub dostępu do dobrych produktów – albo po prostu brakuje im czasu. I chociaż otrzymywanie gotowych posiłków oznacza, że będziesz musiała zjadać to, co otrzymasz danego dnia, z drugiej strony wyklucza uleganie niezdrowym zachciankom żywieniowym i zwiększa szanse na sukces związany ze stosowaniem tej i tak superskutecznej diety.


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię