6 września 2016

To coraz bardziej popularny trend - spala kalorie i daje dużo radości

Zdrowe 4 kółka

Ciągle się gdzieś spieszymy. Do pracy, do szkoły, na zajęcia, na spotkanie. Czas ucieka nam przez palce. Żeby się ze wszystkim wyrobić musimy umiejętnie zarządzać naszym czasem i planować. 

Ale autobus może sie spóźnić, tramwaj zepsuć, a samochód stanąć w korku. Jednak nie ma co ukrywać, bez komunikacji normalne funkcjonowanie jest prawie niemożliwe. Można jednak zrobić coś, aby dopomóc sobie w wyrabianiu się na czas, i to także z pożytkiem dla naszego zdrowia.

Moda na longboard

Coraz częściej widzimy na chodnikach czy ścieżkach rowerowych osoby poruszające się na czymś, co poniekąd przypomina deskorolki. Ich kształty jednak odbiegają od tego na czym jeżdżą skaterzy. Są dłuższe, szerokie lub wąskie, mają różne kształty oraz posiadają większe kółka. Mimo różnych gabarytów wszystkie można wrzucić do jednego worka określanego mianem LONGBOARD. Pod tym pojęciem kryją się deski, które pierwotnie powstały jako asfaltowy substytut surfowania. Longboarding bardzo szybko wyszedł poza pewne ramy i zyskał na popularności zaówno wśród kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. 

Dla zdrowia fizycznego i psychicznego

Na desce jeżdzą wszyscy, a widok pani jadącej do biura, lub dziewczyny pędzącej na spotkanie nie jest niczym dziwnym. Longboard jest modny nie tylko dlatego, że jest... modny. Jest to doskonała alternatywa dla zatłoczonych, powolnych, stojących w korkach i szkodliwych dla środowiska form "silnikowej" komunikacji. Jazda na "longu" angażuje wszystkie partie mięśniowe, wyrabia poczucie równowagi,  pozytywnie wpływa na układ krążenia, poprawia wydolność. Jest też idealnym treningiem przedsezonowym (deskowe sporty wodne, narty, snowboard). Ale przede wszystkim sprawia mnóstwo frajdy.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie

Żeby w pełni cieszyć sie jazdą na desce nie można zapomnieć o ważnym aspekcie towarzyszącym uprawianiu wszystkich sportów asfaltowych - o bezpieczeństwie. Kask na głowie i ochraniacze na rękach i nogach powinny być nieodzownym elementem naszego outfitu. 

Deski pod pachę, a najlepiej pod nogi, i jazda!

PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię