22 maja 2017

Skuteczne i proste ćwiczenia na płaski i jędrny brzuch

Wypróbuj tę propozycję planu treningowego.

Natalia Tober jest trenerem personalnym, instruktorką fitness oraz specjalistką ds. żywienia i zdrowia. Prowadzi bloga z treningami i dietą. Jest miłośniczką zdrowego stylu życia. Zobacz jej propozycję ćwiczeń na płaski brzuch! 

1. Plank z unoszeniem nogi 

Wykonaj podpór na przedramionach. Łokcie powinny znajdować się w tej samej linii co barki. Utrzymuj spięte pośladki i wciągnięty brzuch. Następnie unieś prawą nogę w górę, trzymając proste kolano. Pamiętaj, aby tułów (głowa, plecy, nogi) znajdowały się w linii prostej. Ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę, unosząc nogi na zmianę.

2. Nożyce z klaśnięciem

Połóż się na macie i naprzemiennie unoś nogi w górę w międzyczasie wykonuj klaśnięcie pod nogami. Pamiętaj, żeby odcinek lędźwiowy kręgosłupa przez cały czas leżał na macie. Ćwiczenie wykonuj przez 1 minutę.

3. Spięcie mięśni brzucha z dotknięciem kolana

Połóż się na macie, ugnij prawą nogę w stawie kolanowym. Następnie przytrzymaj lewą dłoń na prawym kolanie przez 3 sekundy. Lewą wyprostowaną nogę trzymaj lekko nad matą. Ćwiczenie wykonaj analogicznie na prawą i lewą stronę, robiąc w sumie 30 powtórzeń.

4. Skosy w podporze tyłem

Wykonaj podpór tyłem na prostych ramionach. Następnie naprzemiennie przyciągaj rękę do wyprostowanej nogi. Ćwiczenie wykonaj analogicznie na dwie strony, robiąc w sumie 30 powtórzeń.

5. Przyciąganie kolana w podporze

Wykonaj podpór przodem na prostych ramionach. Głowa, plecy, nogi powinny być w linii prostej. Następnie naprzemiennie przyciągaj kolano do klatki piersiowej. Ćwiczenie wykonaj analogicznie na dwie strony, robiąc w sumie 30 powtórzeń.

Trening przygotowała: Natalia Tober www.natfit.pl / Instagram www.instagram.com/natfit.pl

Zdjęcia wykonał: Marcin Klaban 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię