13 maja 2017

6 rzeczy, dzięki którym opóźnisz proces starzenia się skóry

Zobacz, jak wyglądać młodziej!

Dbanie o skórę nie tylko powiązane jest z ochroną zewnętrzną, czyli aplikacją właściwych kremów, czy stosowaniem peelingu, ale przede wszystkim z tą wewnętrzną pielęgnacją, o której na co dzień zapominamy. Pamiętajmy, że nasza dieta i płyny, które wypijamy, ogrywają kluczową rolę w wyglądzie całego organizmu. Zobacz co robić, żeby Twoja skóra, odwdzięczyła się zdrowym i pięknym wyglądem!

UNIKAJ SŁOŃCA

Niestety z wiekiem nasze włókna kolagenowe oraz elastynowe degenerują się, przez co nasza skóra jest mniej spężysta i elastyczna. Jednym z głównych sprawców jest niestety słońce, a właściwie promienie UV, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Badania potwierdzają, że za aż 80% procesu starzenia się skóry odpowiada tzw. fotostrzenie się w wyniku odziaływania na skórę promieni UV. Najbardziej narażone są więc nasze dłonie, twarz, szyja i dekolt. Pamiętaj więc o smarowaniu tych miejsc odpowiednimi kremami z filtrem, nie przesiadywaniu długimi godzinami na słońcu oraz zakrywaniu najbardziej narażonych na zmiany części ciała. 

PIJ DUŻO WODY

Wypijanie minimum 2 litrów wody mineralnej dziennie powinno stać się obowiązkiem każdego z nas. Jednak niestety często o niej zapominamy. Woda reguluje wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie i bez niej nie da się prawidłowo funkcjonować. Podczas procesu chłodzenia organizmu (np. latem), skóra poci się więcej i traci dodatkową wodę. Nie zapominaj jej uzupełnić!

ZAPEWNIJ SKÓRZE ODPOWIEDNIE WARTOŚCI ODŻYWCZE

Dostarczenie odpowiednich witamin i minerałów jest kluczowe, jeżeli chcemy mieć piękną i zdrową skórę. Witaminy A, C i E znajdziesz m.in. w jajach, łososiu, marchwi, brokułach, pomidorach, śliwkach, kapuście, papryce, ziemniakach, olejach roślinnych, orzechach, pestkach dyni i nasionach słonecznika.  

STOSUJ ODPOWIEDNIE KOSMETYKI

Ważna jest nie tylko dieta, ale kosmetyki pielęgnacyjne, których używamy. Są one bogate w dodatkowe składniki, dzięki którym nasza skóra może stać się bardziej elastyczna i odżywiona. Bardzo ważne jest dostosowanie ich do naszego wieku, ponieważ używanie przez lata tych samych kremów może nie przynieść zadawalających rezultatów. Nasza skóra z wiekiem ma zupełnie inne potrzeby i trzeba dostosować do nich odpowiednie kosmetyki.

ODSTAW UŻYWKI

Alkohol i papierosy znacznie przyspieszają starzenie się skóry. Niedotleniona skóra poprzez zaburzoną dostawę składników odżywczych staje się szara, odwodniona, szorstka i bardzo nieprzyjemna w dotyku. Traci sprężystość i zdrowy koloryt. Szczególnie u palaczy widoczne stają się nieatrakcyjne zmarszczki wokół ust. 

DBAJ O HIGIENĘ

Skóra musi oddychać, a kosmetyki, które na nią aplikujemy, muszą się odpowiednio wchłaniać. Dokładna kąpiel, czy prysznic to must have każdego dnia. 

ZOBACZ Objawy zakwaszenia organizmu


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię