12 maja 2017

Prosty sposób na chudnięcie bez wysiłku!

Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Pewna siłownia w Glasgow postanowiła wyjść swoim klientom naprzeciw i do swojej oferty wprowadziła 45-minutowe zajęcia w formie drzemki. Nie od dziś wiadomo, że sen jest bardzo ważny zarówno dla naszego zdrowia, jak i całego procesu odchudzania. Jakie są jednak jego dodatkowe korzyści? 

Napercise to nowe zajęcia fitness, które szokują nie tylko klientów siłowni David Lloyd Clubs, ale miłośników aktywności sportowych i mediów z całego świata. Głównym jednak zamysłem stworzenia tego typu programu jest przede wszystkim edukacja mieszkańców Wielkiej Brytanii na temat jakości i potrzebie dobrego snu oraz panowania nad stresem. 

Intensywny tryb życia, permanentny niepokój i zdenerwowanie mogą mieć bardzo negatywny skutek dla naszego zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Podczas snu organizm regeneruje się, uspokaja i wycisza, dzięki czemu po jakiejkolwiek drzemce nasz mózg o wiele lepiej pracuje. Sprzyja to oczywiście także odchudzaniu, ponieważ nasz układ trawienny wtedy odpoczywa, a apetyt na słodycze i inne przetworzone, niezdrowe jedzenie maleje. 

ZOBACZ 13 rzeczy, które robisz źle od samego przebudzenia

Podczas niedoboru snu nasze hormony - leptyna i grelina - odpowiadające za sytość oraz uczucie głodu, zaczynają działać niepoprawnie, przez co więcej jemy i jednocześnie nabieramy dodatkowych kilogramów. Przy niewyspaniu się i obniżonym poziomie leptyny spada nam także poziom isuliny, dzięki czemu tkanka tłuszczowa o wiele łatwiej magazynuje się w naszym organizmie i to w tych niechcianych przez nas miejscach. 

Już nawet 15-minutowa drzemka w ciągu dnia potrafi znacząco podnieść zdolność do pracy i koncentrację. Nie zapominaj więc o prawidłowej dawce snu! Napercise stanowczo popieramy. 

ZOBACZ 6 czynników zapewniających dobry sen


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię