5 maja 2017

Potrzebujesz TYLKO tej jednej rzeczy, żeby zwiększyć swój metabolizm

Poznaj aż 4 sposoby jej wykorzystania!

Na pewno nie raz na siłowni widziałaś drewnianą, prostą skrzynię, która samotnie stała w kącie. Zawsze chciałaś jej użyć, ale przyznaj się, że nie wiedziałaś jak... a to duży błąd! Energiczne skoki, czy przeskoki na skrzyni, mogą spalić nawet 9 kcal na minutę, czyli tyle ile podczas joggingu! Skutecznie zwiększą Twój metabolizm i efektywnie będziesz spalać kalorie na długo po zakończonym treningu. 

Trening ze skrzynią

Zazwyczaj możesz spotkać skrzynie wykonane z drewna, metalu lub bardzo mocnego plastiku. Są różnej wysokości, przeważnie zaczynają się już od 10 cm do nawet 1 metra. Te niższe przybierają formę stepów, które wykorzystywane są na popularnych zajęciach fitness. Wykonywanie ćwiczeń na podwyższeniu, skutecznie podziała nawet na najbardziej oporne części naszego ciała!

Badania Amerykańskiego Kolegium ds. Ćwiczeń (ACE) wykazały, że intensywne ćwiczenia HIIT z wykorzystaniem wysokiej skrzyni, skutecznie spalą nawet do 15 kcal na minutę! Poprzez wykonywanie naprzemiennie serii bardzo dynamicznych ćwiczeń oraz krótkich przerw, w imponującym czasie możemy szybko stracić nadprogramową tkankę tłuszczową. 

Podczas skoku na skrzynię ciało dodatkowo musi "skupić się" na prawidłowym lądowaniu i taki trening zadziała doskonale na stabilizację całego korpusu, podobnie jak to się dzieje w przypadku ćwiczeń z bosu. Treningi z wykorzystaniem skrzyni podnoszą tętno i doskonale działają na mięśnie pośladkowe, brzucha oraz czworogłowych uda. 

ZOBACZ 3 ćwiczenia Kasi Bigos na sexy pośladki

1. Pompka z wykorzystaniem skrzyni 

Ręcę oprzyj na ziemi, a nogi na skrzyni. Twoje ciało musi być w zbliżonej pozycji do planku, a łokcie muszą wychodzić na boki. Zrób 10 powtórzeń, po czym wytrzymaj przez 30 sekund w pozycji deski. Zrób 4 takie serie. 

2. Wchodzenie na skrzynię 

W poszczególnej serii wchodź na skrzynię z wykorzystaniem jednej nogi. Najpierw opieraj ciężar na lewej nodze, która przenosi cały ruch do góry. Pamiętaj o napiętym pośladku. Mając wyprostowaną lewą nogę po wejściu na górę, na prawą nogę możesz dołożyć dodatkowy ruch, w postaci wymachu tej nogi do tyłu. Po 12 powtórzeniach zmień nogę na prawą. Zrób po 4 serie na każdą nogę. 

3. Brzuszki na skrzyni 

Usiądź na krawędzi skrzyni z wygiętym do tyłu korpusem. Nogi miej wyprostowane, równolegle do podłogi. Ręce splecione za głową. Postaraj się napiąć brzuch i podnieść go do góry, cały czas trzymając ciało w prostej pozycji. Patrz się do góry w sufit. To bardzo ważne, żeby nie nadwyrężyć szyi. Ćwiczenie wygląda  podobnie do brzuszków robionych na piłce. 

4. Skok na skrzynię

Stań prosto przed skrzynią, trzymając biodra do siebie. Zrób wymach rękoma i skocz obiema stopami na skrzynię, przyciągając lekko kolana do klatki piersiowej. Zeskocz obiemia nogami do punktu wyjścia. Na początek zacznij od niższej wysokości, stopniowo ją zwiększając. Zrób 4 serie, po 12 powtórzeń każda. 

Powodzenia!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię