1 września 2016

BRUBECK - KOMFORT TERMICZNY DZIĘKI WEŁNIE MERINO

Każdemu rodzajowi aktywności fizycznej towarzyszy wysiłek. Bez względu na to czy spacerujemy, truchtamy, jedziemy na rowerze czy przecinamy na nartach śnieżne stoki, nasze ciało produkuje ciepło. 

Naturalnym sposobem utrzymania odpowiedniej temperatury ciała jest proces pocenia się. W utrzymaniu komfortu cieplnego istotną rolę odgrywa bielizna termoaktywna – pierwsza warstwa odzieży zakładana bezpośrednio na skórę. Aby działała efektywnie musi pełnić następujące funkcje:

TERMOREGULACJA

Chroni przed chłodem, transportuje wilgoci z powierzchni skóry na zewnątrz, reguluje wymianę ciepła między organizmem a otoczeniem, wentyluje miejsca wzmożonej potliwości, tworzy korzystny mikroklimat przy skórze.

HIGIENA

Jest antybakteryjna - ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów, antyalergiczna - nie podrażnia i nie uczula.

UŻYTECZNOŚĆ

Szybko wysycha, dopasowuje się do ciała, jest lekka, wytrzymała, elastyczna.

Lider na rynku odzieży termoaktywnej w Polsce, marka BRUBECK, wykorzystała nowoczesne technologie oraz to co daje nam natura. Łącząc funkcjonalne włókna syntetyczne z właściwościami szlachetnej wełny merynosów stworzyła najbardziej zaawansowaną technologicznie odzież termoaktywną.  

Merynosy to rasa owiec pochodząca z Azji, obecnie hodowana na całym świecie. Ceniona ze względu na bardzo gęste runo – pozyskiwana z niego wełna jest uważana za najlepszą naturalną wełnę na świecie. Jej włókna są cienkie, miękkie i sprężyste.

WŁAŚCIWOŚCI PRZĘDZY ŁĄCZĄCYCH WŁÓKNA WEŁNIANE I SYNTETYCZNE

1. Dwuwarstwowa struktura dzianiny. Mikrowłókna poliamidowe w warstwie wewnętrznej skutecznie transportują wilgoć do zewnętrznej warstwy wełnianej.

2. W warstwie zewnętrznej zastosowano miękką, bardzo cienką i delikatną 100% wełnę z owiec merynosów (włókna merino Ultrafine o grubości 16,5 mikrona).

3. Skuteczny sposób gromadzenia powietrza i wilgoci sprawia, że wełna posiada właściwości termoizolacyjne. W efekcie w chłodne dni ogrzewa, a latem chłodzi.

4. Bielizna zapewnia organizmowi komfort termiczny oraz prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą.

5. Rozbudowana struktura wewnętrznych kanalików we włóknach wełny skutecznie transportuje wilgoć, chroniąc przed przepoceniem. Wełna potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia wilgoci.

6. Chroni przed promieniami UV, ograniczając możliwość przegrzania organizmu.

7. Struktura dzianiny sprawia, że bielizna jest przewiewna i „oddycha” przyczyniając się do skutecznej wentylacji organizmu.

8. Dzięki samooczyszczającym się łuskom znajdującym się na powierzchni włókien, wełna z owiec merynosów wypiera nieprzyjemny zapach powstający w wyniku osadzania się potu, a jednocześnie utrzymuje środowisko wrogie bakteriom.

9. Elastyczność i sprężystość włókien wełny sprawia, że produkty nie gniotą się i nie wypychają.

Gwarantem jakości materiałów używanych podczas produkcji odzieży marki BRUBECK jest szwajcarski lider rynku tekstylnego Schoeller®.

BRUBECK z dumą korzysta z partnerskiej współpracy z marką Schoeller, zorientowaną na proces produkcyjny, który jest innowacyjny technologicznie, projektowo oraz dotrzymuje ścisłych wymogów ekologicznej produkcji.

BRUBECK WOOL to trzy kolekcje oparte w całości na dostarczanych przez koncern Schoeller, przędzach powstałych z najlepszego gatunku wełny merynosów.

COMFORT WOOL

Cienka bielizna całorocznego użytku, zapewniająca odpowiednią termoregulację, chroniąc zarówno przed przegrzaniem jak i wyziębieniem. Idealna na co dzień.

ACTIVE WOOL

Średniej grubości wełna do całorocznego użytku, dedykowana osobom szukającym uniwersalnego produktu na zmienne warunki atmosferyczne - idealna do sportów outdoorowych.

EXTREME WOOL 

Najcieplejsza bielizna wełniana przeznaczona do aktywności w niskiej temperaturze, przede wszystkim do sportów zimowych.

 


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię