3 kwietnia 2017

10. Bieg po Nowe Życie już za nami

Tłumy gwiazd wspierały polską transplantologię! Także SHAPE!

W sobotę pierwszego kwietnia odbył się w Wiśle jubileuszowy, 10. Bieg po Nowe Życie. Dopisała pogoda, kibice i uwaga mediów. 

Impreza, które odbywa się dwa razy do roku, ma szczytny cel – to promocja polskiej transplantologii i wiedzy o niej, jak również poszerzanie świadomości społecznej na temat możliwości ratowania życia poprzez oddawanie narządów do transplantacji, co jest możliwe dzięki podpisaniu tzw. oświadczenia woli. W Polsce rocznie ratuje się poprzez transplantacje narządów około półtora tysiąca osób. Niestety drugie tyle wciąż czeka na swoją szansę. Co niepokojące, liczba dawców uległa ostatnio zmniejszeniu.

10. Bieg po Nowe Życie wsparły znane osoby – wśród kobiet były to min. Monika Pyrek, Karolina Szostak, Ada Palka, Klaudia Halejcio, Ewa Pacuła, Dorota Czaja, Odeta Moro i Olga Kalicka. Nie zabrakło też Nicole Salety, której ojciec Przemysław Saleta jest ambasadorem wydarzenia.

Najlepsza okazała się sztafeta Rafako w składzie: Dariusz Kuźniak, Tomasz Szałwiński i Łukasz Kocurek, który miał najlepszy czas ze wszystkich zawodników. Drugie miejsce zajęła sztafeta Subaru w składzie: Rafał Mroczek, Krystian Gruszczyński i Paweł Latała. Na trzecim miejscu byli: Marcin Mroczek, Andrzej Lewandowski i Bogusław Kocęba – sztafeta Hotelu Gołębiewski.

W drużynie SHAPE z numerem 45 wystartowali: Jakub Janczewski – wielokrotny medalista w pływaniu i jeden z najlepszych polskich sportowców po przeszczepie, Odeta Moro i Anna Rokicka-Żuk. Już we wrześniu spotkamy się ponownie na bemowskich fortach w Warszawie!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię