27 marca 2017

Rusza Fire Workout League z Kasią Bigos. Trenuj i Pomagaj

Plenerowe treningi, które mają na celu wspomóc najbardziej potrzebujących!

Rusza cykl darmowych treningów Fire Workout z myślą o potrzebujących. Inauguracja już 1 kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie. Liczymy na Wasze liczne przybycie i okazane serducho!   

Każdy trening będzie dedykowany konkretnemu celowi. Czasami będzie to wsparcie dla chorej osoby, czasem dom dziecka, innym razem zwierzaki lub będzie organizowana zbiórka na edukację dla dzieciaków z Madagaskaru. Uwierzcie nam - potrzeby są ogromne!

- Są takie tematy, które leżą mi na sercu od dawna. Długo zastanawiałam się jak je rozwiązać, aż wreszcie wpadłam z moją ekipą na taki plan! Z ogromną i niekrytą przyjemnością informuje o nowym projekcie, który stworzyliśmy dla miłośników treningów, ale z myślą o potrzebujących! - opowiada jego autorka, Katarzyna Bigos

- Pierwsze założenie było skromne. Tworzymy team, przygotowujący was do licznych fitnessowych wyzwań, biegów Spartan Race, stawiający przed wami za każdym razem nowe zadania! Potem zaczęłyśmy się zastanawiać jak dzięki temu możemy pomóc innym. Nie zliczę nawet mali, które spływają do mnie każdego dnia z prośbami o pomoc od rodziców chorych dzieci, od fundacji, które każdego dnia walczą o życie zarówno ludzi jak i zwierząt. Chcemy pomóc i mamy nadzieję, że Wy będziecie w tym ważnym projekcie razem z nami - dodaje Kasia. 

Fire Workout League ma na celu organizowanie totalnie darmowych, plenerowch treningów,  z których każdy będzie się różnił. Spotkania będą ciekawe i wymagające. W zamian liczymy na Wasze jak najliczniejsze przybycie, moc energii, motywacji, uśmiech i chęć pomocy komuś, kto jej potrzebuje. Każdy, absolutnie każdy grosz będzie przekazywany w ręce potrzebujących.

- Ponieważ sama nie mam aż takich mocy przerobowych, chciałabym przedstawić Wam dwie nowe instruktorki, które będą moimi rękami i logistycznymi mózgami Kasia Baran i Natalia Wyszkowska, czyli Workout Buddies- mówi autorka projektu. 

- Mam nadzieję, że z czasem będzie nas - trenerów chcących wesprzeć projekt znacznie więcej . Inauguracją będzie wydarzenie BIG BENG, które odbędzie się 1 kwietnia przy Polu Mokotowskim. Powitamy was na tym spotkaniu wszystkie trzy i razem poprowadzimy godzinny trening. Nie ma tu żadnego żartu. Bierzemy temat zupełnie serio, bo naszą pierwszą potrzebującą jest bardzo chora Emilka. Dlatego też nawiązujemy współpracę z Fundacją Rycerze i Księżniczki

 

Oto historia Emilki:
- Jak miałam 8 lat, w sierpniu 2012 roku. zdiagnozowano u mnie guza tylnej jamy czaszki - medulloblastoma typ IV wg WHO... - słowa, które w ustach 12-letniej dziewczynki, od 4 lat zmagającej się z potworna chorobą, brzmią niczym dźwięk tłuczonego szkła!

Rodzice podjęli rozpaczliwą walkę i zastawili dom. Dzięki pomocy rodziny i przyjaciół, mogą na bieżąco stosować odpowiednie suplementy i witaminy. Emilka czuje się dobrze, kontrolne badania pokazują, że choroba lekko się cofnęła i nie postępuje, więc można planować dalsze leczenie. Znów od września zacznie naukę w domu, mając nadzieję, że za jakiś czas wróci do szkoły i przyjaciół. Lecz nikt nie wie, ile jeszcze czasu zostało. Czy choroba nagle nie ruszy z miejsca i odbierze to co do tej pory wywalczono, nie oglądając się na koszty.

Nadzieją na całkowite wyleczenie, jest współpraca amerykańskiego i niemieckiego zespołu. Emilka poddana zostanie terapii dr. Burzyńskiego z kliniki w Houston Stanach Zjednoczonych, oraz immunoterapii, która jest najnowszym odkryciem medycyny, nagrodzonym w 2011r nagrodą Nobla. Całe leczenie odbywać się będzie w Dippoldiswalde w Niemczech. Koszt tych obu terapii wraz z kosztami okołomedycznymi to około 1 500 000 złotych.  Żadna z nich nie jest refundowana. Ta faza leczenia może trwać nawet 18 miesięcy. 


Rodzice zwracają się z apelem o pomoc dla ukochanej córki do wszystkich ludzi dobrego serca. Pomóżcie Emilce, którą tak ciężko doświadczył los, by ich starania nie poszły na marne. Każdy z Was jest ważny w tym łańcuszku płynącego dobra, nie myśl „nie wiele mogę”, bo razem możemy wszystko. 

Podczas treningu datki będą zbierane do specjalnie przygotowanej puszki

Więcej informacji w wydarzeniu FB!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię