24 marca 2017

Trening Fit-Balet inspirowany kolekcją Puma Swan Pack [SHAPE TESTUJE]

Jakie są wrażenia redakcji SHAPE? Zobaczcie sami!

Puma inspiruje kobiety na całym świecie, chcąc, żeby w tym sezonie po prostu pozostały sobą. Nowa kampania marki Do you, powstała we współpracy z tancerzami szkoły New York City Ballet, a to za sprawą kolekcji treningowej Puma Swan Pack. 

Inspiracją dla kolekcji była przede wszystkim wolność w wyrażaniu siebie, połączona z siłą ducha sportowego i wdziękiem baletu. Kolekcja ta łączy sportową wytrwałość i styl treningowy Pumy. Motywem przewodnim są łabędzie pióra, które zostały nadrukowane na czarne i białe materiały.


Zaproszenie na trening Fit-Baletu wydało nam się bardzo ciekawe i z chęcią zdecydowaliśmy o podjęciu jego wyzwania. Balet kojarzył nam się bardziej z delikatnością i lekkością. Okazał się sporym wyzwaniem, ponieważ nie tylko liczyła się precyzja i dokładność ruchów, ale również napięcie mięśni i szybkość wykonywanych poszczególnych sekwencji. Lekcja Fit-Baletu składała się z 3 części: rozgrzewki, głównych ćwiczeń, czyli specjalnie dopasowanych pod tempo muzyki układów tanecznych oraz rozciągania.

Trening Fit-Balet to połączenie pilatesu, barre au sol, jogi i stretchingu. Jego podstawę stanowi taniec klasyczny w uproszczonej wersji. Całość odbywa się przy akompaniamencie odpowiednio dobranej muzyki klasycznej. Zajęcia mają na celu wysmuklenie sylwetki, nadanie ruchom gracji, ale też pozwalają na odprężenie po ciężkim dniu pracy. 

 

Dodatkową niespodzianką była grana na fortepianie muzyka na żywo. Trening sprawił nam wiele radości i z chęcią go powtórzymy! 

Kolekcja Swan Pack, której główną twarzą jest Kylie Jenner, składa się z wygodnych legginsów, koszulek i biustonoszy. Hitem jest czarne body z długimi nogawkami, wykonane z wysokiej jakości materiału pochłaniającego wilgoć z dodatkiem jedwabnej siatki i dodatkowym wzmocnieniem wewnątrz biustonosza. W kolekcji znajduje się też model buta Puma Fierce Strap Swan. Smukły but, bez sznurowadeł, z wygodnym wnętrzem i elastyczną podeszwą, umożliwia dynamiczny trening. Model dostępny jest w kolorze białym i czarnym, z łabędzimi motywami i opalizującymi detalami. Podczas treningu okazał się bardzo wygodny i bardzo dobrze sprawdził się podczas wykonywania tanecznych ruchów. 

ZOBACZ Gdzie kupować sportowe ubrania? [PORADNIK SHAPE]


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię