22 marca 2017

Zbliża się 4. edycja Wings for Life World Run

Globalny bieg charytatywny odbędzie się 7 maja w 24 lokalizacjach na świecie!

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. 4 edycja rozpocznie się w 24 lokalizacjach na świecie dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej „uciekać” przed goniącą ich metą. 100% wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest właśnie na ten cel.

Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. Wspólna idea jednoczy pełen przekrój uczestników: od laików, przez amatorów biegania, po profesjonalnych zawodników. Wings for Life World Run jest także dla Ciebie!

Polacy mają możliwość wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu już czwarty raz. Gospodarzem biegu ponownie będzie Poznań. 7 maja od godzin porannych tereny Jeziora Maltańskiego będą zapełniały się pasjonatami biegania i niesienia dobra. W tym roku przewidziane jest miejsce dla ponad 5 tysięcy zawodników. O godzinie 13:00 czasu polskiego wszyscy wystartują „dla tych, którzy nie mogą”. Trzydzieści minut po starcie zawodników (13:30) na trasę wyruszy Samochód Pościgowy. Uczestnicy biegną dopóki wspomniany samochód–meta ich „złapie”. Wyprzedzenie przez Samochód Pościgowy oznacza koniec biegu. W numerach startowych znajdują się specjalne chipy, które umożliwiają dokładny pomiar dystansu każdego z uczestników. Po ukończeniu swojej przygody wszyscy wracają na miejsce startu, gdzie po otrzymaniu medalu, wspólnie kibicują najszybszym tego dnia zawodnikom. A jest komu kibicować!

W ubiegłym roku w Poznaniu wygrał Tomasz Walerowicz pokonując 71,12 km. W tegorocznej edycji znów wystartuje na rodzimej ziemi. Warto zaznaczyć, że Polacy w 2016 roku wygrali również w: Kanadzie, Holandii, Australii i Francji.

- Zgodnie z obietnicą o tym, gdzie wystartuję w tym roku w Wings for Life World Run zdecydował mój syn Bartek. Początkowo chciał wybrać Japonię, ale w tym roku jest to niemożliwe. Zresztą nawet dobrze, że tak wyszło, bo byłoby to nie lada wyzwaniem dla naszej rodzinki. 24 stycznia urodziła się moja córeczka Zosia i Bartek jako super starszy brat stwierdził, że jest ona za mała, aby latać, więc jak nie ma Japonii to zostajemy w Polsce - zdradza Walerowicz, zwycięzca 3. edycji Światowego Biegu Wings for Life, który w imprezie wystartuje już 3. raz.

W ubiegłym roku do biegu rozgrywanego jednocześnie w 12 strefach czasowych, zarejestrowało się 130 732 osoby reprezentujące 203 narodowości. Jedni biegną w nocy oświetlając sobie trasę latarkami, inni pokonują w pełnym słońcu rozgrzane pustkowia, część przemierza ulice dużych miast. Wszyscy jednak startują w jednym celu i właśnie to świadczy o wyjątkowości Wings for Life World Run.

 Ambasadorami biegu są między innymi:  Agnieszka Więdłocha, Jerzy Skarżyński, Beata Sadowska, Monika Pyrek, Jakub Wesołowski, Paulina Holtz, Joanna Jabłczyńska, Łukasz Stasiak, Paweł Korzeniowski, Joanna Jóźwik, Panna Anna, Paweł Ochal, Adam Klein - dyrektor sportowy biegu oraz zwycięzcy poprzednich edycji biegu.

Warto pamiętać, że opłata startowa 120 zł przeznaczana jest w całości na badania nad urazami rdzenia kręgowego!

Możesz się zarejestrować na www.wingsforlifeworldrun.com!


PODOBNE

Odniosłaś sukces
w pracy nad sylwetką? Podziel się nim z innymi! Przyślij nam swoją historię